25 lat ośrodka akademickiego w Środzie!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W piątek 25 września odbyło się uroczyste posiedzenie senatu WWSSE z okazji mijających 25 lat działalności ośrodka akademickiego w Środzie. Po zakończonym posiedzeniu rozpoczęło się spotkanie połączone z seminarium naukowym. Niestety, ze względu na pandemię i ograniczoną liczbę miejsc w sali, nie wszyscy pracownicy mogli zostać zaproszeni.

Podczas spotkania rektor WWSSE prof. dr hab. Ireneusz Kubiaczyk przypomniał historię działalności szkoły oraz przedstawił perspektywy jej dalszego rozwoju. Profesor podkreślił, że WWSSE kształci studentów na kierunku pedagogicznym, ekonomicznym i informatycznym. Nie brakuje również kierunków takich jak praca socjalna, dietetyka, filologia. Profesor Kubiaczyk ze szczególną satysfakcją powiedział także, że czesne w uczelni jest wciąż najniższym w regionie.

Ireneusz Kubiaczyk zwrócił uwagę, że WWSSE prowadzi szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące, a współpracując z Fundacją Edukacja w klasach „0” przygotowuje dzieci do nauki w pierwszej klasie.
Rektor zaznaczył, że gdyby nie działalność fundacji i WWSSE to ponad 400 uczniów musiałoby uczęszczać do szkół publicznych i być może uczyć się na drugiej zmianie.

Dziękując pracownikom uczelni rektor przypomniał, że absolwenci WWSSE spośród wszystkich absolwentów uczelni w Wielkopolsce otrzymują najszybciej zatrudnienie na umowę o pracę (pokazują to badania Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego), a uczniowie na testach końcowych i maturze uzyskiwali o około 40% lepsze wyniki od średniej wojewódzkiej.

Po przedstawieniu historii szkoły rektor pogratulował prof. dr. hab. Jerzemu Babiakowi, Wiktorowi Gabrusewiczowi i Mirosławowi Krzyśko, których osiągnięcia naukowe, zarówno te krajowe jak i światowe zostały docenione poprzez umieszczenie informacji o ich działalności w „Złotej Księdze Nauki Polskiej”, wydanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W księdze tej znalazł się także biogram prof. dr. hab. Ireneusza Kubiaczyka. 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?