Szkoła: Kiedy będą przerwy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pierwszego września rozpoczął się nowy rok szkolny. Mimo że to dopiero początek edukacji, wielu uczniów z pewnością zastanawia się, kiedy pierwszy raz dłużej odpoczną od szkoły.

Wszystkich Świętych w tym roku wypada w niedzielę, więc na pierwszy dzień wolny uczniowie poczekają do środy 11 listopada, z okazji Święta Niepodległości.

Bożonarodzeniowa przerwa rozpocznie się 23 grudnia i potrwa do 3 stycznia. Uczniowie nie pójdą do szkoły także 6 stycznia z okazji Święta Trzech Króli.

Wiosną w związku z Wielkanocą przerwa świąteczna wypadnie między 1 a 6 kwietnia. Wolnym dniem od szkoły będzie także poniedziałek 3 maja i czwartek 3 czerwca ze względu na Boże Ciało. 

Ferie zimowe m.in. dla wielkopolski przypadną od 13 do 28 lutego. Zakończenie roku szkolnego zaplanowane jest na 25 czerwca.

Dodatkowo dyrektorzy szkół podstawowych mogą wykorzystać do 8 dni wolnych, z kolei dyrektorzy liceum i technikum do 10 dni, szkoły branżowe I stopnia do 6 dni. Najczęściej te dni przypadają na czas rekolekcji i egzaminów.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?