Środa: Absolutna nowość w Rolibudzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zespół Szkół Rolniczych szykuje dla swoich przyszłych uczniów nie lada ofertę. Prawdziwa gratka dla każdego miłośnika jednośladów – możesz zostać mechanikiem motocyklowym.

Kierunek powstaje z myślą o każdym kto interesuje się motoryzacją, lubi naprawiać różne mechanizmy i chce zawodowo zająć się pasją motocyklową lub spełnić motocyklowe marzenia z dzieciństwa. W takiej klasie uczeń pozna podstawy elektrotechniki i elektroniki, zasady bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie motoryzacyjnym. Przyszli mechanicy opanują sporządzanie rysunku technicznego, podstawę konstrukcji maszyn, budowę i naprawę silników czterosuwowych i silników dwusuwowych. Nie zabraknie budowy i naprawy układów chłodzenia, smarowania, układu jezdnego pojazdów motocyklowych, diagnostyki silników, kierowania motocyklu i prowadzenia działalności – przedsiębiorstwa z branży motocyklowej.

3-letnia Branżowa Szkoła I Stopnia kończy się egzaminami zawodowymi. W ramach zajęć realizowany będzie bezpłatny indywidualny kurs prawa jazdy kategorii A na motocykle, zarówno techniczny jak i praktyczny. Zajęcia praktyczne odbędą się m.in. w Serwisie Motocyklowym w Środzie, a także w serwisach we Wrześni i Poznaniu. Współpraca nowego profilu odbywać się będzie także ze Stowarzyszeniem „Etyliniarze – Motocykliści Ziemi Średzkiej”.  Po ukończeniu szkoły zdobyte kwalifikacje zawodowe umożliwiają pracę w wielu sektorach związanych z branżą motocyklową. Uczniowie będą mogli znaleźć pracę w stacji obsługi pojazdów motocyklowych, w przedsiębiorstwach produkcyjnych i naprawczych pojazdy motocyklowe, w salonach sprzedaży i firmach zajmujących się dystrybucją części pojazdów motocyklowych.

O pracę będzie można się starać w przedsiębiorstwach świadczących usługi transportowe, w doradztwie technicznych w zakresie motoryzacji, a także w tych, które zajmują się likwidacją i recyklingiem pojazdów motocyklowych. Zdobyte kwalifikacje umożliwiają również prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?