Fot. Jarek Koperski Fot. Jarek Koperski

Udany trening w Janowie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W ostatnią marcową niedzielę biegacze Polonii po raz drugi skorzystali z zaproszenia zaprzyjaźnionego klubu Maratończyk Poznań do wspólnego treningu w Janowie.

Na polanie poświęconej Tajnym Organizacjom Wojskowym stawiła się duża grupa biegaczy ze Środy i Poznania. Uczestnicy integracyjnego szkolenia zostali podzieleni na trzy grupy, z dopasowanym dystansem i prędkością. To pozwoliło każdemu bezpiecznie wykonać zaplanowaną jednostkę treningową.

Półtoragodzinny trening bardzo dobrze ocenili organizatorzy: Maciej Łucyk (Maratończyk Poznań) i Leszek Wierzbicki (Polonia Środa). Wspólne zajęcia będą kontynuowane, a teren janowskiego lasu nadaje się do tego idealnie.

W okolicy znajduje się wiele ciekawych historycznie miejsc, o czym świadczą tablice zawierające informacje na temat miejscowego ruchu oporu z czasów 2. wojny światowej. Dodatkową atrakcją są niespodziewane bliskie spotkania z dziką przyrodą. Tym razem biegacze mieli szczęście spotkać duże stado saren, w którym była rzadko spotykana albinoska.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Ciągnik rolniczy wpadł do stawu
Zagrzmi i mocno powieje
Koronawirus: Stan na dzień 12 maja
Koronawirus: Stan na dzień 11 maja
Koronawirus: Stan na dzień 10 maja