Pijani obywatele Ukrainy. Jeden spowodował kolizję Fot. OSP Zaniemyśl

Pijani obywatele Ukrainy. Jeden spowodował kolizję

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pechowo zaczął się poprzedni piątek dla obywatela Ukrainy. Na szczęście tylko dla niego, ponieważ w stanie, w jakim się znajdował mogło dojść do tragedii. Mężczyzna został aresztowany.

Zdążyła minąć północ, gdy do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Środzie wpłynęło zgłoszenie z Systemu Informatycznego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kolizji do której doszło w miejscowości Łękno. Osoba zgłaszająca twierdziła, że na drodze, w pobliżu Delikatesów Centrum, stoi samochód osobowy, który wcześniej wpadł na bariery ochronne, oddzielające jezdnię od chodnika. Kierowca wraz z pasażerem próbowali ponownie uruchomić pojazd, jednakże ich zachowanie zgłaszająca uznała za dziwne. Bała się też podejść do miejsca zdarzenia.

To samo zgłoszenie odczytane zostało także przez dyżurnego KPP w Środzie, Do Łękna zadysponowano radiowóz oraz trzy zastępy straży pożarnej (dwa z JRG Środa oraz jeden z OSP Zaniemyśl). Na miejscu służby potwierdziły zgłoszenie. Doszło do kolizji samochodu osobowego marki opel astra z barierami ochronnymi. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które nie odniosły obrażeń i odmówiły udzielenia im pomocy medycznej. Teoretycznie takie zdarzenie skończyłoby się w postępowaniu mandatowym.

Okazało się jednak, że 36-letni kierowca, obywatel Ukrainy zamieszkały w Środzie, ma w organizmie 2 promile alkoholu. W związku z powyższym kierowcę zatrzymano do wytrzeźwienia, kiedy to miał usłyszeć zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji drogowej. Na tym jednak sprawa się nie kończy. Podczas zatrzymania przy mężczyźnie znaleziono woreczek z marihuaną. Oznacza to, że lista zarzutów ulegnie wydłużeniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Wieczorem następnego dnia doszło do obywatelskiego ujęcia na ul. Harcerskiej. W tym przypadku 22-letni obywatel Ukrainy doprowadził do kolizji forda mondeo z zaparkowanym renaultem espace. Zgłaszający odebrał sprawcy kluczyki i powiadomił Policję. Kierowca trafił do aresztu, ponieważ miał w organizmie 2,32 promila alkoholu.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?