Osierocił trójkę dzieci Fot. YouTube/FF 24 News

Osierocił trójkę dzieci

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Na niemieckiej autostradzie w piątek 26 lutego doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł kierowca samochodu dostawczego, mieszkaniec naszego powiatu. Osierocił on trójkę dzieci. Najbliżsi zorganizowali zbiórkę, aby pomóc rodzinie w tych trudnych chwilach.

Autobahn 12 to niemiecka autostrada łącząca Berlin z Frankfurtem nad Odrą. Między Storkow a Fürstenwalde-West w piątkowe popołudnie doszło na niej do wypadku z udziałem polskiego busa. W wyniku zderzenia kabina pojazdu została całkowicie zmiażdżona. Śmierć na miejscu poniósł kierowca, 41-letni mieszkaniec Pięczkowa. Był jedynym żywicielem rodziny. Pozostawił żonę z trójką dzieci. Najstarszy syn Kajetan ma 7 lat, starsza córka Helena ma 3 latka, a najmłodsza Laura ma zaledwie półtora roku.

W Internecie powstała zbiórka, „jako odpowiedź na wiele zapytań ludzi dobrej woli, co do tego, w jakiej formie można pomóc rodzinie dotkniętej tą wielką tragedią”. Zbiórka została założona przez najbliższych tragicznie zmarłego zawodowego kierowcy. - Kwota zostanie w całości przekazana na dalsze życie i edukację dzieci Irka, ponieważ dzieci znajdą się w bardzo trudnej sytuacji – czytamy w opisie zbiórki, którą znajdziecie na portalu zrzutka.pl (Dla dzieci tragicznie zmarłego Irka). Mieszkaniec Pięczkowa pracował w znanej średzkiej firmie świadczącej usługi transportowe. - Miał wiele planów na życie, kochał nade wszystko swoją rodzinę – wyjaśniają założyciele zbiórki. Zrzutka automatycznie zakończy się pod koniec marca. Organizatorzy dziękują za każdą, choćby najmniejszą wpłatę.

Jak informuje niemiecka Policja, drugi z uczestników wypadku, 54-letni kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Ruch na autostradzie został wstrzymany na kilka godzin w obu kierunkach. Akcja służb ratunkowych zakończyła się dopiero po godzinie 22:00.

Chcesz wesprzeć rodzinę tragicznie zmarłego mieszkańca naszego powiatu? Link do zbiórki znajdziesz tutaj

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

Grochola Jan-Dar PRACA

NOWE ZDJĘCIA

Akcja strażaków na Jeziorze Raczyńskim
Potrącenie na drodze wojewódzkiej
Koronawirus: Stan na dzień 10 kwietnia
Bukowa nominowana!
Praca twórcza wynika z naszych przeżyć