Uciążliwy brak miejsc parkingowych?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Jeden z Czytelników poinformował nas, że w obrębie Niepublicznego Przedszkola „Mali Odkrywcy” w Czarnotkach brakuje miejsc parkingowych, z których mogliby skorzystać rodzice odbierający swoje pociechy z placówki.

Czy miejsca parkingowe faktycznie potrzebne są w tym miejscu?

- Zdecydowana większość dzieci przyjeżdża do przedszkola autobusem szkolnym. Pozostałe dzieci, a jest ich 15, dowożonych jest do przedszkola przez rodziców. Większość opiekunów parkuje swoje samochody wzdłuż ulicy, przy ogrodzeniu budynku przedszkola – wyjaśnia Joanna Staniś-Rzepka, prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Zaniemyśl „Wuchta Wiary”, pod które podlega przedszkole w Czarnotkach.

Instytucja dysponuje ograniczonym miejscem, jest ono jednak niedostępne dla rodziców.

- Brama prowadząca do przedszkola jest zamykana ze względu na zachowanie procedur bezpieczeństwa, podczas gdy dzieci przebywają na świeżym powietrzu w obrębie placu zabaw. Firma cateringowa, która przywozi obiady do przedszkola, parkuje przy bramie wjazdowej i wózkiem transportowym przewozi żywność pod drzwi przedszkola. Jeśli chodzi o plany związane z parkingiem, jesteśmy otwarci na propozycje – wyjaśnia pani Joanna.

Dzięki Czytelnikom udało się również ustalić, że ludzie mieszkający w sąsiedztwie przedszkola, także parkują swoje samochody na ulicy. Droga przy przedszkolu należy do Gminy Zaniemyśl. Kontaktowaliśmy się w sprawie miejsc parkingowych z Urzędem Gminy w Zaniemyślu. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?