Zaniemyśl: Nie unikną kary za wandalizm

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

23 i 31-latek zostali zatrzymani przez policjantów Wydziału Kryminalnego ze Środy. Mężczyźni w sobotę 21 września w nocy doszczętnie zniszczyli miejskie toalety. Usłyszeli zarzuty. Grozi im od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

We wtorek 24 września do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn. Powodem były zniszczenia, jakich dokonali kilka dni wcześniej. O poważnych uszkodzeniach miejskich toalet poinformował policjantów tego samego dnia przedstawiciel zakładu komunalnego. Funkcjonariusze potwierdzili, że wandale dokonali sporych zniszczeń. Uszkodzeniu uległo niemal całe wyposażenie, biały montaż, dozowniki do mydła, lampy, a nawet płytki podłogowe i ścienne.

Śledczym pomógł monitoring. Rozpoznali oni obu mężczyzn, którzy w piątkową noc przez kilka godzin wyładowywali swoją energię na miejskim sprzęcie. Kryminalni zatrzymali obu sprawców w policyjnym areszcie. 23 i 31-latek usłyszeli zarzuty za popełnione przestępstwo. Kodeks karny za uszkodzenie cudzej rzeczy przewiduje od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę