Skatepark zostanie zlikwidowany

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeszcze w tym roku zniknie zniszczony skatepark usytuowany na tyłach Zespołu Szkół w Nowym Mieście.

Obecne boisko jest w fatalnym stanie. Na podłożu wykonanym z betonu asfaltowego umieszczono urządzenia skateparku, czyli tor z przeszkodami umożliwiającymi uprawianie sportów ekstremalnych, takich jak np. jazda na deskorolce, wyczynowa jazda na rolkach czy na rowerze. Niestety stan nawierzchni od dawna pozostawia wiele do życzenia, a boisko miało zostać przebudowane już w ubiegłym roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że jeszcze w tym roku będzie tu można korzystać z nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego. Zamawiający zarezerwował na ten cel środki w wysokości 278 tys. zł . Do przetargu stanęło 11 firm. Koniec prac zaplanowano najpóźniej na 20 sierpnia.

Przy ul. Poznańskiej, na tyłach Zespołu Szkół, ma zostać wybudowane boisko do piłki ręcznej o wymiarach 23 x 43 m, z nawierzchnią wykonaną z trawy sztucznej. Pole gry ma mieć wymiary 20 x 40 m. Na krawędziach boiska przewiduje się montaż czterech koszy do gry w koszykówkę, natomiast w boisko do piłki ręcznej ma być także wpisane boisko do piłki siatkowej, co sprawi, że na jednej powierzchni powstanie boisko służące do uprawiania różnych dziedzin sportu. Boisko do piłki siatkowej będzie miało wymiary 9 x 18 m. Całość ma zostać ogrodzona wysokim na 4 metry płotem, tzw. piłkochwytem. W ogrodzeniu ma się znaleźć brama o szerokości 4 metrów oraz dwie furtki o szerokości 2 m i 1,2 m.

Głównym kryterium, które będzie brane pod uwagę przy wyborze wykonawcy jest oczywiście cena. Spore znaczenie będzie miała także długość gwarancji, jakiej na roboty udzieli wykonawca. Prace może utrudniać fakt, że w obrębie nieruchomości znajduje się sieć gazowa i kanalizacja sanitarna.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?