Nowe Miasto: Wyremontowali gminne drogi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończyła się przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dzięki wykonaniu tej inwestycji poprawiła się nawierzchnia na gminnych drogach w kilku miejscowościach.

W skład tego zadania wchodziła: przebudowa drogi w Chwalęcinie o długości 261 m (50 422,45 zł), przebudowa ul. Krańcowej w Boguszynie i Boguszynku o długości 708 m (111 738,29 zł) i innej drogi gminnej w tych miejscowościach o długości 412 m (69 566,68 zł) i przebudowa drogi w miejscowości Teresa o długości 195 m (83 394,10 zł). Przy pierwszych trzech drogach wykonano tzw. podbudowę, czyli nawierzchnię z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie. Z kolei w miejscowości Teresa doszło też do wylania nawierzchni z betonu asfaltowego.

Na budowę wskazanych czterech odcinków dróg Gmina Nowe Miasto pozyskała dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Dodajmy, że koszt całkowity zadania wyniósł 315 121,52 zł. Wykonawcą dróg była Firma Robót Drogowych Krzysztofa Kukulskiego z Kijewa. Firma daje 5-letnią gwarancję na użytkowanie odnowionych odcinków.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?