Nowe Miasto: Otrzymali miliony na rozbudowę szkół

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych trafi do gminy Nowe Miasto. Pozyskane fundusze pozwolą w przyszłym roku na gruntowną modernizację dwóch gminnych szkół podstawowych.

W związku ze złożonymi we wrześniu wnioskami Urząd Gminy w Nowym Mieście otrzymał propozycję dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę istniejącej szkoły podstawowej w Boguszynie w kwocie 2 mln zł i rozbudowę szkoły podstawowej w Kolniczkach (1 mln zł). Dofinansowania nie uzyskał jednak trzeci wniosek urzędników, tym razem o przyznanie środków na rozbudowę obiektu urzędu gminy w Nowym Mieście.

Gmina planuje do realizacji inwestycję polegającą na rozbudowie istniejącej szkoły podstawowej w Boguszynie. Nowo utworzona część szkoły obejmuje cztery sale dla dzieci przedszkolnych, dwie sale dla dzieci szkolnych, szatnie i jadalnie dla przedszkolaków, łazienki, gabinet pielęgniarski, sale rewalidacyjne i inne pomieszczenia przeznaczone dla pracowników szkoły. Ponadto projekt zakłada urządzenie terenów zieleni wokół nowopowstałego budynku, a także plac zabaw dla przedszkolaków.

Urzędnicy planują też rozbudować szkoły podstawową w Kolniczkach. Z uwagi na reformę oświaty, ponownie wprowadzającą 8-klasowy system nauczania w szkole podstawowej, zaistniała konieczność dobudowania dodatkowych sal lekcyjnych. Ponadto dobudowanie dodatkowych klas pozwoli na wydzielenie odrębnej stołówki w dotychczasowej części szkoły (obecnie rolę stołówki pełni klasa lekcyjna). W nowo wybudowanej części szkoły znajdzie się również sala z przeznaczeniem na zajęcia rewalidacyjne i biblioteka.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?