Nowe Miasto: Odnowiona strażnica na ukończeniu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozbudowana siedziba nowomiejskich strażaków robi wrażenie. Już niedługo nowa strażnica zostanie oddana do dyspozycji miejscowych ochotników.

Przypomnijmy, że inwestycja polegająca na „rozbudowie, nadbudowie i przebudowie” budynku OSP w Nowym Mieście kosztowała nieco ponad 1,5 mln zł. Wykonawcą była miejscowa firma, a dokładnie Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Ewa Błaszczyk.

Poza kompleksową przebudową nastąpił też montaż anten, syren i modułu GSM. Trwają też ostatnie prace przy budowie sieci teleinformatycznej. Ponadto na sali szkoleniowo-konferencyjnej został zamontowany zestaw nagłaśniający wraz z projektorem. Został on sfinansowany w ramach Programu 5000 + z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz dotacji przekazanej przez gminę.

W środę 20 listopada dokonano odbioru technicznego inwestycji. Prawdopodobnie strażacy powrócą do nowej siedziby w pierwszych dniach grudnia. Aby jednak tak się stało, trzeba przeprowadzić kontrole pod względem sanitarnym, przeciwpożarowych i nadzoru budowlanego.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę