Czekali na odpowiedź półtora roku Fot. Archiwum

Czekali na odpowiedź półtora roku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znajdujący się na trasie kolejowej do Poznania Sulęcinek posiada piękny, stary budynek dworca. Nie ma on już co prawda tej samej funkcji co dawniej, natomiast gmina chciała mu przywrócić część świetności. Na odpowiedź czekali półtora roku. 

Wysłany do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A  19 listopada 2019 roku wniosek o remont poczekalni na dworcu w Sulęcinku został w całości odrzucony ze względu na zaproponowane przez gminę warunki remontu. W odpowiedzi spółka kolejowa przesłała własne warunki, na które gmina ostatecznie chce przystać. PKP zobowiązuje się wyremontować poczekalnię na dworcu kolejowym w Sulęcinku, ale po remoncie odpowiedzialność za pomieszczenie w całości ma przejąć gmina. Do obowiązków gminy będzie należało między innymi dbanie o porządek i czystość w poczekalni, naprawę ewentualnych aktów wandalizmu i uszkodzeń, a także oddelegowanie osoby, która poczekalnię będzie w wyznaczonych godzinach otwierać i zamykać. Porozumienie najpewniej zostanie podpisane przez wójta. 

Monika

Anglistka i genealog-amator. Lubię dobrą książkę, głównie klasykę i fantastykę, języki obce i historię z perspektywy ludzi, nie wydarzeń. Zajmuję się stroną historyczną oraz gminami Nowe Miasto i Krzykosy.

Napisz, pomogę Ci opowiedzieć Twoją historię - m.banaszynska@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?