Krzykosy: Pozyskali rządowe dotacje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dwa gminne projekty uzyskały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Teraz od władz gminy zależy, czy będą chciały skorzystać z tych dotacji.

Jednym z dofinansowanych projektów jest budowa tzw. PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Na ten cel gmina może dostać 1,2 mln zł. I prawdopodobnie skorzysta z tej dotacji, gdyż całkowity kosztorys opiewa na 1,4 mln zł. Dodajmy, że punkt będzie przeznaczony do zbierania i magazynowania odpadów komunalnych oraz przekazania ich do dalszego poddawania odzyskowi i unieszkodliwianiu. Nie jest jeszcze znana dokładna lokalizacja jego wybudowania.

Drugim z dofinansowanych projektów jest kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych w gminie. W tym przypadku dotacja wyniosła 1 mln zł, a koszty inwestycji oszacowano na 4,25 mln zł. Jeśli gmina zdecyduje się na realizację zadania dojdzie do termomodernizacji szkół podstawowych w Krzykosach, Pięczkowie i Sulęcinku. W zakres prac wchodzi m.in. założenie instalacji fotowoltaicznych, ocieplenie ścian i modernizacja ogrzewania z węglowego na gazowe.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?