Krzykosy: Nowy rok z wyższymi podatkami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To było właściwie nieuniknione. Rada gminy jednogłośnie ustaliła zwiększone stawki podatków od nieruchomości. Będą one obowiązywać mieszkańców gminy od stycznia 2021 r.

Od nowego roku wzrosną podatki od budynków: mieszkalnych – 0,80 od 1 m2 powierzchni użytkowej (wzrost o 3 grosze), związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 19,22 zł (wzrost o 72 grosze), zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym – 11,62 zł (wzrost o 44 grosze), związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń – 5,06 zł (wzrost o 19 groszy), pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 4,88 zł (wzrost o 18 groszy). Wprowadzono też stawkę od budynków rekreacji indywidualnej – 0,80 zł za 1 m2.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?