Powiat: Trwa otwarta wojna! Wpłynęły wnioski o odwołanie wicestarosty i etatowego członka Zarządu

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Starosta Ernest Iwańczuk złożył dwa wnioski do Biura Rady Powiatu Średzkiego. Wiele wskazuje na to, że głosowanie nad nimi odbędzie się na najbliższej sesji, pod koniec września.

Jak ustaliliśmy, do biura rady wpłynęły wnioski o odwołanie wicestarosty Małgorzaty Wiśniewskiej-Zabłockiej i etatowego Członka Zarządu Powiatu, Michała Matelskiego. Wnioski złożył starosta Ernest Iwańczuk. Przypomnijmy, że Wiśniewska-Zabłocka jest rozważana jako kandydatka na starostę po ewentualnym odwołaniu obecnego starosty. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na wrześniowej sesji rady powiatu. Z kolei Michał Matelski, podobnie jak obecna wicestarosta, należy do Zarządu Powiatu. Obaj należą do Prawa i Sprawiedliwości, który do niedawna był koalicjantem ugrupowania naszePSR.

Więcej informacji w tej sprawie opublikujemy w kolejnym wydaniu "Głosu Powiatu Średzkiego". Tymczasem zapraszamy do lektury nowego numeru. Piszemy w nim m.in. o zawirowaniach w radzie nadzorczej Powiatowego Centrum Inwestycji i doniesieniu radnych Prawa i Sprawiedliwości do prokuratury.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę
Koronawirus: Stan na dzień 25 września - podsumowanie tygodnia