Powiat: Narkotykowa wpadka w Borówcu Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeszcze w lutym w Sądzie Rejonowym w Środzie odbędzie się proces Marcina M. oskarżonego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

2 stycznia do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mieszkańcowi Konstantynowa Łódzkiego. Jak informuje prokurator Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu oskarżony chce dobrowolnie poddać się karze. Teraz warunki ugody między oskarżonym i prokuraturą musi zatwierdzić sąd.

Sprawa bierze swój początek 18 października 2019 roku. Wtedy w Borówcu koło Kórnika funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w oparciu o zgromadzone wcześniej informacje, dokonali zatrzymania 32-latka Marcina M. W jego samochodzie ujawnili ponad 100 gramów kokainy oraz 3500 mililitrów płynnej amfetaminy.

– W wyniku przeszukania należącego do Marcina M. mieszkania w Konstantynowie Łódzkim znaleziono kolejne narkotyki, między innymi 333 gramy amfetaminy, ponad 20 gramów marihuany, 111 gramów tabletek ecstasy, a także wagę elektroniczną oraz pojemnik służący do mieszania narkotyków. Zabezpieczono także gotówkę w kwocie 10.000 złotych – wymienia prokurator Smętkowski.

Marcinowi M. przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 62 ust 2 i art. 57 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii. Przesłuchany w charakterze podejrzanego tylko częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Środzie, sąd zastosował wobec Marcina M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucane mu przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności, jednak oskarżony postanowił współpracować z prokuraturą. Dlatego należy się spodziewać niższego wyroku. O jego wymiarze poinformujemy.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę