Powiat: Kolejni nietrzeźwi kierowcy na drogach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nadal nie brakuje kierowców, którzy prowadzą auta po spożyciu alkoholu. W minionym tygodniu na powiatowych drogach doszło do trzech takich zdarzeń.

Zaczęło się od zdarzenia w poniedziałek 20 stycznia. O 5.55 policjanci przy ul. Prądzyńskiego zatrzymali do kontroli pojazd marki ford focus. Kierowca miał 0,27 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Niewiele mniej miał rowerzysta zatrzymany na ul. Leszczyńskich w minioną sobotę 25 stycznia po 14.00. Na liczniku pokazał się wynik 0,26 mg/l spożytego alkoholu.

Dzień później, w niedzielę 26 stycznia, o 13.45 policjanci zatrzymali do kontroli mieszkańca powiatu słupeckiego. Do zdarzenia doszło w Tadeuszewie. Kierujący mazdą premacy był w stanie nietrzeźwości, a badanie wykazało obecność 0,44 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie było to jedyne zatrzymanie w Tadeuszewie. W czwartek 23 stycznia po 13.30 do kontroli został zatrzymany kierowca VW Transporter. Był on trzeźwy, jednak na liczniku miał 102,8 km/h. To spowodowało zatrzymanie prawa jazdy na trzy miesiące.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę