Giecz: Rowerem przez piastowską historię

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Lokalna Grupa Działania „Lider Zielonej Wielkopolski” jest w trakcie realizacji projektu, który będzie popularyzować turystykę rowerową na obszarze trzech powiatów.

Projekt współpracy zatytułowany "Rowerem prze historię" jest projektem, w którym LGD "Lider Zielonej Wielkopolski” jest jednym z partnerów. Pozostałymi są LGD "Z Nami Warto" (pow. wrzesiński) oraz LGD "Trakt Piastów" (pow. gnieźnieński). Jak wspominają organizatorzy, celem projektu jest rozwój aktywności mieszkańców poprzez rozbudowę infrastruktury turystycznej i organizację rajdów rowerowych. Ponadto w planach jest również podniesienie poziomu wiedzy o dziedzictwie pierwszych Piastów, walorach przyrodniczych oraz atrakcjach turystycznych poprzez wydanie informatora turystycznego i aplikacji mobilnej dostępne na urządzenie elektroniczne.

Wspomniana aplikacja została niedawno udostępniona na platformie Google Play. Stworzoną ją dla wszystkich, którzy pragną aktywnie spędzić wolny czas przez połączenie rekreacji z edukacją. W aplikacji można znaleźć różnego rodzaju informacje oraz ciekawostki o najważniejszych miejscach znajdujących się na terenie trzech Lokalnych Grup Działania. Wyznaczone zostały też trasy, które mogą stanowić inspirację do wybrania się na rowerową wycieczkę. Na trasie pojawi się również 10 wiat rowerowych ze stacjami naprawczymi. Jedna z nich powstała naprzeciw sklepu w Gieczu.

Organizatorzy projektu chcą również wydać informator turystyczny opisujący m.in. zabytki czasów piastowskich, tj. Ostrów Lednicki, rezerwaty archeologiczne w Grzybowie i Gieczu i inne ciekawe miejsca. Informator będzie zachęcał do odwiedzenia zabytków i miejsc atrakcyjnych turystycznie, oczywiście najlepiej rowerem i poznania ich historii przez rozwiązywanie zagadek lub zadań. Tak aby szczególnie dzieci z ciekawością inicjowały poznanie danych obiektów. W ramach projektu odbędzie się także proponowanie aktywnych form wypoczynku przez organizację dwóch rajdów rowerowych. Odbędą się one w przyszłym roku przy uwzględnieniu sytuacji epidemicznej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Ciągnik rolniczy wpadł do stawu
Zagrzmi i mocno powieje
Koronawirus: Stan na dzień 12 maja
Koronawirus: Stan na dzień 11 maja
Koronawirus: Stan na dzień 10 maja