Giecz: Warsztaty w rezerwacie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ze względu na epidemię koronawirusa w tym roku nie doszło do organizacji kilku z wcześniej zaplanowanych wydarzeń plenerowych w rezerwacie archeologicznym w Gieczu. Teraz z kolei w ciągu kilku najbliższych tygodni przy grodzisku sporo będzie się działo.

Rezerwat archeologiczny w Gieczu zaprasza na „Spotkania ze średniowiecznym rzemiosłem”. Jest to zamknięty w jednym miesiącu cykl różnych warsztatów, na których będzie można zapoznać się z procesem tworzenia naczyń glinianych, jak też przedmiotów z tak popularnej w średniowieczu wikliny. - Po gieckich warsztatach nieobce już Wam będą tajniki przędzenia i wytwarzania tkanin w wczesnym średniowieczu. No i w końcu dowiecie się, w jaki sposób zastawiano pułapki na ryby zamieszkujące gieckie jezioro – czytamy w facebookowej zapowiedzi wydarzenia.

Pierwsze spotkanie o garncarstwie odbędzie się już w niedzielę 27 września. Udział w warsztatach jest bezpłatny, a ilość miejsc ograniczona. Zapisy telefoniczne (61 28 59 222) są prowadzone w godzinach 8:00-16:00. Projekt jest dofinansowany przez LGD Lider Zielonej Wielkopolski.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Które drogi wymagają naprawy?
Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach?
A jednak są zwolnieni z opłat
Chcą obniżyć wynagrodzenie Staroście
Nie bądź obojętny! Reaguj!