- Objechaliśmy wszystkie gminy, mogliśmy zobaczyć, gdzie w pierwszej kolejności potrzebne są inwestycje w infrastrukturze drogowej – mówi radna powiatowa Ewa Kusik, na wniosek której odbyło się wyjazdowe posiedzenie dwóch komisji. Radni przejechali ponad 300 kilometrów dróg. Co udało im się ustalić?

Święta już dawno za nami, ale w wielu mieszkaniach i domach wciąż stoją choinki. Każdego roku wielu mieszkańców ma dylemat co zrobić z żywą lub uschniętą choinką. Z problemem nie muszą borykać się ci, którzy zdecydowali się po raz kolejny na sztuczne drzewko, ale co w przypadku tych zakupionych z doniczką i ziemią?

Na terenie gminy Nowe Miasto często ludzie pozbywają się odpadów w sposób nietypowy.

Gmina podpisała umowę z gminą Środa na powierzenie jej zadań w zakresie odławiania bezdomnych zwierząt i zapewnienia im miejsca w schronisku. Umowa obowiązuje do końca roku.

Minęło 176 lat od śmierci hrabiego Edwarda Raczyńskiego. Śmierć nastąpiła na zaniemyskiej wyspie zwanej, od imienia jej właściciela, Wyspą Edwarda. Hrabia mógł żyć nawet 20 lat dłużej - stwierdził lekarz dokonujący obdukcji. Edward Raczyński sam skrócił sobie żywot.

Koronawirus, mimo iż zakaził już sporą liczbę ludzi, nadal jest tematem tabu. Narosło wokół niego wiele mitów, spotęgowanych jeszcze przez nieprawdziwe informacje pojawiające się w Internecie niemal bez przerwy.

Radni nie chcieli zwolnień z opłaty targowej. Teraz takie zwolnienie z opłat wprowadza rząd i radni nie mają nic do powiedzenia. Tylko radny Czaplicki jest zadowolony.

We wtorek do Biura Rady wpłynął projekt uchwały, nad przyjęciem której głosowanie ma się odbyć podczas najbliższej sesji Rady Powiatu. Zadaniem uchwały jest ustalenie wynagrodzenia dla Starosty Średzkiego.

Mróz może zagrażać ludzkiemu życiu. Jedną z grup ludzi najbardziej narażonych na wychłodzenie organizmu są bezdomni. Możliwe, że telefon jednego z mieszkańców przyczynił się do uratowania jednego takiego życia.

Trwa nabór wniosków dla beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu finansowania w ramach drugiej części programu „Czyste powietrze” realizowanego przez WFOŚiGW.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Które drogi wymagają naprawy?
Nie wiesz co zrobić z choinką po świętach?
A jednak są zwolnieni z opłat
Chcą obniżyć wynagrodzenie Staroście
Nie bądź obojętny! Reaguj!