Trwa rozbudowa szpitala

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na terenie szpitala średzkiego od dłuższego czasu toczą się prace budowlane. Pod koniec czerwca obiekt powinien zyskać nowe pomieszczenia, które powstają nad garażem karetek. Inwestycja pochłonie ponad 1,5 mln złotych.

- Budowane powierzchnie to pomieszczenia administracyjne i socjalne. W ramach prac przebudowie poddane zostaną obecne pomieszczenia. Dzięki tej przebudowie spełnimy wymogi przeciwpożarowe, BHP i PIP. Niestety stan obecnych pomieszczeń oraz brak zgodności z przepisami wymagał pilnych działań – informuje Paweł Dopierała, prezes Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego.

W ramach zadania likwidacji ulegnie klatka schodowa (wejście D), powiększona zostanie poczekalnia do laboratorium. Co istotne, wejście D będzie tylko i wyłącznie wejściem do laboratorium.

- Administracja zostanie przeniesiona z II piętra (wejście F). Obecnie znajduje się ona w dwóch lokalizacjach. W tym miejscu planujemy pomieszczenia dla personelu medycznego, tak by w konsekwencji „uwolnić” najbardziej „cenne” pomieszczenia na parterze głównego budynku – wyjaśnia prezes szpitala średzkiego.

Na zrealizowanie projektu z 2018 roku szpital w Środzie otrzymał pozwolenie w 2019 roku, w międzyczasie dokonując stosownych modyfikacji. Prace na terenie szpitala przeprowadza wyłoniony w przetargu wykonawca – firma JG-BUD. Przetarg odbył się w ubiegłym roku. Inwestycja pochłonie 1 580 000 złotych netto. Do tematu z pewnością szerzej powrócimy po zakończonych pracach budowlanych.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?