Fot. Starostwo Powiatowe Fot. Starostwo Powiatowe

Rondo między Środą a Zaniemyślem?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Na drodze prowadzącej ze Środy w kierunku Zaniemyśla ma powstać rondo. Inwestycja stanie się częścią projektowanej drogi, która odciąży Kijewo, a w przyszłości być może złączy z trasą katowicką i wschodnią obwodnicą miasta.

- W tej chwili w opracowaniu jest projekt drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych. W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy wytyczne z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, w których wskazane jest, aby włączenie tej drogi w drogę wojewódzką było skrzyżowaniem typu rondo – informuje Starostwo Powiatowe.

Skrzyżowanie będzie usytuowane na wysokości drogi gminnej do Pętkowa.

- Umowę na roboty budowlane podpiszemy jeszcze w tym roku, być może również w tym roku rozpoczną się prace budowlane. Najpierw musimy ukończyć projekt, potem uzyskać wszystkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenia oraz następnie przeprowadzić przetarg. Prace budowlane jeśli nie w tym roku, zostaną przeprowadzone na pewno w roku 2022. Koszty zostaną oszacowane po ukończeniu projektu – wyjaśnia Starostwo.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?