Co z sygnalizacją na ul. Topolskiej?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na początku stycznia pisaliśmy o sygnalizacji świetlnej, która stanęła przy ul. Topolskiej w Środzie. Za nami połowa lutego, a sygnalizator nadal w żaden sposób nie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Coraz więcej osób pyta dlaczego światła nie działają?

Przypomnijmy, że o poprawę bezpieczeństwa na ul. Topolskiej wielokrotnie dopominali się mieszkańcy. Kierowcy jadący od strony Jarosławca zazwyczaj nie puszczają nogi z gazu, przez co piesi oraz rowerzyści korzystający ze ścieżki wzdłuż drogi czują się zagrożeni. O opinię mieszkańców na temat budowy sygnalizacji w tym miejscu pytał także jakiś czas temu na Facebooku radny powiatowy Michał Matelski.

Ku uciesze mieszkańców przejście przez ulicę, przy jednym z marketów doczekało się sygnalizacji. Wielu wydawało się, że to kwestia czasu aż zacznie ona funkcjonować, jednak do dziś nic w tej kwestii się nie zmieniło. Zapytaliśmy więc Starostwo Powiatowe, kiedy światła zaczną działać.

- Sygnalizacja zacznie działać jak tylko zostanie podłączona do przyłącza energetycznego. Termin przeprowadzenia prac zależy od pogody, nastąpi wczesną wiosną, ale czekamy na poprawę warunków pogodowych, wtedy podamy dokładniejszy termin przeprowadzenia prac – informuje Paulina Piątek, rzecznik Starostwa.

Warto przypomnieć, że za montaż sygnalizacji odpowiedzialna była firma Jazet ze Śremu. Koszt prac wyniósł 47 tys. złotych brutto.

Wszystko wskazuje na to, że sygnalizacja wraz z detektorem prędkości zostanie podłączona do przyłącza w tym czasie, kiedy przeprowadzona zostanie na ul. Topolskiej inna inwestycja.

- Na początku marca powinny rozpocząć się prace związane z budową linii kablowej na ul. Topolskiej. Obecnie na tej ulicy znajduje się 19 sztuk słupów oświetleniowych hybrydowych. Lampy te przeznaczone są do demontażu. W ich miejscu nastąpi montaż 16 nowych lamp – informował w ubiegłym tygodniu naszą redakcję Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień.

Nowa linia na ul. Topolskiej będzie miała łącznie 654 metry długości.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?