Środa: Nowe parkometry stanęły w strefie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu w obszarze strefy płatnego parkowania pojawiły się cztery nowe parkometry. Tym samym liczba tych urządzeń wzrosła do sześciu.

Urządzenia miały się pojawić w ubiegłym roku, jednak ostatecznie zostały zamontowane w pierwszych dniach lutego. Stanęły one na Placu Zamkowym, ul. Kilińskiego, Szpitalnej i Inwalidów Wojennych. Zakup nowych parkometrów wynikał z uwag mieszkańców co do dotychczasowego funkcjonowania strefy. Przypomnijmy, że do tej pory parkometry były ustawione jedynie przy ul. Wiosny Ludów i na placu Armii Poznań. Zakup kolejnych urządzeń okazał się możliwy dzięki wygospodarowaniu 130 tys. zł jeszcze z ubiegłorocznego budżetu.

Przypomnijmy, że w grudniu sprzedaż kart zegarowych i biletów parkingowych wyniosła łącznie 21 788 zł. Z kolei z tytułu opłat abonamentowych było to 2 720 zł. Zakup biletów w parkometrach przyniósł łącznie 5 177,70 zł. Wydrukowano też 2194 sztuk bezpłatnych biletów parkingowych, które uprawniały do godziny bezpłatnego postoju. Nałożono też mandaty na 208 kierowców na łączna sumę 6 240 zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę