Środa: Kolejne wyniesione przejścia

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Urząd Miejski nie wyklucza przebudowy kilku przejść dla pieszych. Realizacja tych inwestycji pozwoli na poprawę bezpieczeństwa pieszych w centrum miasta.

Jak już informowaliśmy, w tym roku rozpocznie się przebudowa ul. Jana Polskiego, czyli terenu w pobliżu obecnego przystanku autobusowego. W tym miejscu pojawi się nawierzchnia asfaltowa, a dotychczasowa kostka granitowa i bazaltowa ma zostać wykorzystana na inne cele. Jednym z nich jest planowana przebudowa przejść dla pieszych. Jak poinformował nas Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień w Urzędzie Miejskim, pod uwagę brane są lokalizacje w centrum miasta. Trwają jeszcze ustalenia, jednak wśród rozważanych miejsc pod uwagę brane są przejścia przy ul. Kilińskiego, Limanowskiego i Wiosny Ludów.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę