Powiat: Dotacje na trzy obiekty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znamy wyniki naborów w ramach programów grantowych Lokalnej Grupy Działania „Lider Zielonej Wielkopolski”. Trzy obiekty zostaną w tym roku zmodernizowane.

W naborze dotyczącym zachowania dziedzictwa kulturowego swój wniosek złożyło Muzeum Ziemi Średzkiej znajdujące się w dworze w Koszutach. Projekt dotyczy modernizacji sygnalizacji pożaru i włamania. Dotacja wyniesie dokładnie 33 076 zł, a całość inwestycji ma kosztować 51 982 zł.

Nie jest to jedyny obiekt w Koszutach, który doczeka się remontu. Gmina Środa przy naborze dotyczącym „rozwoju ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury rekreacyjnej, turystycznej lub kulturalnej” wystąpiła z wnioskiem o dotację na zmianę pokrycia dachu świetlicy wiejskiej. Inwestycja będzie dofinansowana w kwocie 71 443 zł. Koszt remontu ma wynieść 112 279 zł.

Jeden z projektów dotyczy inwestycji w Gminie Krzykosy. W Młodzikowie nastąpi poprawa estetyki i funkcjonalności tamtejszej świetlicy wiejskiej. W tym przypadku kwota dotacji wyniesie 42 950 zł, z kolei koszt remontu ma zamknąć się w kwocie 67 500 zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę