Gmina Środa: Zainwestują w nowe drogi i kanalizację

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Miejski przedstawił plan postępowań przetargowych na 2020 rok. Możemy się z niego dowiedzieć, kiedy zostaną zrealizowane tegoroczne inwestycje.

W pierwszym kwartale obecnego roku przyjdzie czas na rozstrzygnięcie wykonawcy w zakresie dostosowania budynku Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego do niezbędnych wymogów przeciwpożarowych. Wstępnie na ten cel w miejskim budżecie zarezerwowano 270 tys. zł. W tym samym kwartale odbędą się też trzy inne przetargi. Dwa z nich dotyczą kontynuacji rozbudowy kolektorów sanitarnych i deszczowych w Środzie. Pierwszy przetarg obejmie budowę kanalizacji deszczowej ul. Bławatkową, Makową, Stokrotkową, Rumiankową, Wrzosową i Fiołkową (590 tys. zł). Z kolei drugi z przetargów dotyczy budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Białkowskiego i ks. Krajewskiego (1,09 mln zł). Ponadto jeszcze w pierwszym kwartale zostanie rozstrzygnięty przetarg na budowę oświetlenia ulicznego w mieście i gminie (244 tys. zł).

W drugim kwartale przyjdzie czas na poszukiwanie wykonawcy przebudowy drogi w Koszutach oraz ul. Brzechwy, ul. Jana Polskiego i części ul. Paderewskiego (760 tys. zł). Nastąpi też dalsza rozbudowa infrastruktury na stadionie średzkim (813 tys. zł). Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału dojdzie do kolejnego przetargu dotyczącego stadionu. Tym razem będzie poszukiwany wykonawca na wykonanie prac w zakresie zagospodarowania terenu. W tym czasie nastąpi też rozstrzygnięcie innych przetargów: na budowę boisk wielofunkcyjnych w Brodowie (146 tys. zł), budowę kanalizacji sanitarnej w Zdziechowicach (338 tys. zł), rozbudowę kanalizacji sanitarnej w Mącznikach (160 tys. zł) i modernizację pokrycia dachowego świetlicy w Koszutach (140 tys. zł).

W trzecim kwartale przyjdzie czas na przebudowę ul. Platanowej, Chruściela, Ignaszaka, części ul. 1 Sierpnia i drogi w rejonie ul. Strzeleckiej (1,182 mln zł) oraz na przebudowę fragmentu chodnika przy ul. Zaniemyskiej przy drodze wojewódzkiej nr 432 (155 tys. zł).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę