Środa: Remontują drugi parowóz

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzcy kolejarze nie ustają w naprawie drugiej lokomotywy parowej. Jej odnowienie ma zapewnić w przyszłość ciągłość prowadzenia pociągów turystycznych przez parowozy.

Na początku ubiegłego roku kolejarze chcieli zebrać 50 tys. zł na stronie www.zrzutka.pl, aby zakupić obręcze do remontowanego parowozu. Udało się uzbierać jedynie połowę, jednak obręcze zostały zamówione. – Z końcem grudnia otrzymaliśmy informację, że obręcze do parowozu wypłynęły z Republiki Południowej Afryki, gdzie były wykonywane. Do portu w Gdyni mają zawitać z końcem stycznia bieżącego roku – informuje Krzysztof Kubiak, rzecznik prasowy średzkiej kolejki. Kolejarze dziękują jednocześnie wszystkim osobom, które dokonały każdej, nawet drobnej wpłaty.

Dodajmy, że w pierwszych miesiącach 2019 r. nastąpiła wizyta inspektora Transportowego Dozoru Technicznego. Wtedy został określony zakres naprawy kotła lokomotywy. Wykonano zupełnie nowe odmulacze, zawory bezpieczeństwa, zawory zasilające, pierścienie Haubera oraz wodowskazy.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę