Wyremontowany dach na SP1. Wyremontowany dach na SP1.

Naprawili dach Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Średzianie doskonale pamiętają, jak podczas sierpniowego huraganu w budynku obecnej Szkoły Podstawowej nr 1 zawalił się komin, a kilka sal klasowych uległo zniszczeniu. Paradoksalnie, przyspieszyło to jednak realizację prac planowanych na dalsze lata.

Remont dachu na ?Jedynce? rozpoczął się w czerwcu. Wykonywała go firma Blach Dek z Rydzyny. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, aż do feralnego, huraganowego wieczoru, kiedy zniszczone zostały komin i sufity i pozalewanych zostało kilka klas. Na szczęście ubezpieczeni byli zarówno zleceniodawca, jak i wykonawca robót. Urząd Miasta zdecydował, że w związku z zaistniałą sytuacją konieczne będzie przyspieszenie planowanych na kolejne lata remontów ? dlatego na remonty w szkole przeznaczono kolejne 150 tys. zł. Remonty praktycznie dobiegły już końca. Przeprowadzono gruntowne prace w sześciu salach, a także w auli i na korytarzu. Zakończył się również remont dachu, a w przyszłym roku wyremontowane mają być kolejne sale.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?