Niebezpiecznie na Kościuszki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Spacerujący chodnikiem przy ul. Kościuszki nie mają łatwo. Nie dość, że chodnik ten jest krzywy i dziurawy, to jeszcze po zmroku nic nie widać. Od wielu dni nie działa w tym miejscu oświetlenie uliczne.

- Łatwo o nieszczęście. W ciągu dnia każdy, kto zna to miejsce, omija chodnik szerokim łukiem, żeby się nie połamać. Po zmroku zauważenie dziur nie jest możliwe. Nie świeci żadna latarnia. Połowa ulicy Kościuszki jest pogrążona w ciemnościach. Jak ktoś sobie nogi nie złamie, to może oberwać albo zostać okradzionym – alarmuje Czytelniczka.

Rzeczywiście chodnik po przeciwległej stronie Szkoły Podstawowej nr 3 jest w kiepskim stanie. Wykonany został dawno temu z wykorzystaniem asfaltu. Kiedyś rosły wzdłuż ulicy drzewa, których korzenie rozepchnęły nawierzchnię. Teraz jest ona bardzo pofalowana i dziurawa. Piesi rzadko chodzą tą stroną ulicy. Informowaliśmy już, że ul. Kościuszki czeka modernizacja. Z pewnością za jakiś czas chodnik zyska nową nawierzchnię.

Faktem jest też, że nie działa oświetlenie uliczne. Nie świeci żadna z latarń, począwszy od ronda Ignacego Łukasiewicza, aż do ul. Rejtana. Takie ciemności rzeczywiście mogą przyczynić się do wzrostu przestępczości w tym miejscu, gdyż w nocy trudno zauważyć osobę znajdującą się w odległości kilku metrów.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?