Uciął sznurek i poszedł

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ścieżka edukacyjna na bagnach średzkich z jednej strony jest miejscem z potencjałem, z drugiej jednak miejscem kojarzącym się głównie ze smrodem, śmieciami oraz drobnymi złodziejaszkami. Czy coś w tym miejscu się zmieni?

W poniedziałek 11 stycznia jeden z naszych redaktorów zauważył, że na kładce brakuje fragmentu liny zabezpieczającej. Lina wygląda na uciętą. Sprawa została przez nas zgłoszona do Jakuba Litke z Zakładu Gospodarki Komunalnej, który temat przekazał dalej. Sznur po kilku dniach został naprawiony. Koszt wymiany fragmentu liny wyniósł 300 złotych.

Tego samego dnia na bagnach uwagę przykuła nieciekawa barwa cieczy w kanale oraz nieprzyjemny zapach. Odkąd powstała ścieżka edukacyjna coraz więcej mieszkańców zwraca uwagę na stan obszaru, który rzekomo jest chroniony.

- Ścieżka edukacyjna na Średzkich Bagnach posiada jeden podstawowy walor edukacyjny - naucza doświadczalnie, że wlewanie ścieków wprost do Obszaru Chronionego Krajobrazu szkodzi Chronionemu Krajobrazowi – czytamy jeden z komentarzy na Facebooku.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?