Jaki los czeka dzieci pierwszokomunijne?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Każdego roku wiosną wraca temat pierwszej komunii świętej. W okresie przed pandemią sporo mówiło się w mediach czy w gronie najbliższych o prezentach, lokalach, ubiorze, nieco mniej o istocie tego sakramentu, który powinien być głównym tematem dyskusji. Jednak teraz najczęściej zadawane pytanie brzmi, czy komunie w ogóle się odbędą?

Na ten moment nic nie wskazuje, by komunie miały się nie odbyć. W parafii św. Józefa dzieci przystąpią do sakramentu 1 i 2 maja. Dwie grupy w sobotę i dwie w niedzielę. Łącznie około 60 dzieci, w tym 2, które nie poszły rok temu.

Z kolei w parafii NSJ dzieci zostaną podzielone na 6 grup i do komunii będą przystępować co sobotę od 15 maja. Łącznie do komunii pójdzie 37 dzieci.

Parafia kolegiacka nie chce podawać teraz konkretnych rozwiązań kwestii komunii, gdyż wszystko jest uzależnione od rozwoju pandemii i obostrzeń. Dowiedzieliśmy się za to od ks. proboszcza Janusza Śmigla, że w gronie dzieci, które przystąpią do sakramentu znajdą się m.in. te, które nie poszły rok temu.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?