Fot. Urząd Miejski Fot. Urząd Miejski

Tego jeszcze nie było. Gastro w jednym miejscu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Z pewnością każdy stęsknił się za piątkowym lub niedzielnym wyjściem do restauracji na pyszną kolację, ulubiony obiad lub deser. Na ten moment pozostaje zamawianie posiłków z dowozem lub odbiorem własnym. By zobaczyć menu lub złożyć zamówienie trzeba na każdą ze stron internetowych wejść oddzielnie. Już wkrótce powinno to się zmienić, a adresy wielu punktów znajdziemy w jednym miejscu, za sprawą strony – www.srodanawynos.pl

Po wejściu na stronę internetową środanawynos.pl u góry mamy zakładkę „odkrywaj”, po wejściu w nią wyświetlą nam się restauracje znajdujące w Środzie. Na ten moment nie ma ich zbyt wiele, gdyż strona jest nową inicjatywą i będzie na bieżąco uzupełniana. Po kliknięciu myszką lub stuknięciu palcem o ekran smartfona w jedną z podanych restauracji, zostajemy przekierowani na profil lokalu. Z niego dowiadujemy się takich informacji jak: adres lokalu, godziny otwarcia, sposoby płatności, kategorie – np. czy w restauracji serwowana jest domowa kuchnia, zupy, śniadania a może makarony, naleśniki i pizza. Jest także zakładka „zobacz menu restauracji i zamów online”, po wejściu w nią zostajemy przekierowani bezpośrednio na stronę internetową lokalu gastronomicznego, widzimy menu, możemy złożyć zamówienie online lub zadzwonić – wszystko zależy od tego, jaki system posiada lokal.

Współpraca mająca pomóc

Urząd Miejski w Środzie wychodzi z pomocą dla lokalnych restauratorów. Strona www.srodanawynos.pl powstała przy wsparciu Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej. Inicjatorem stworzenia serwisu dla gminy Środa był poseł Andrzej Grzyb wraz z burmistrzem Piotrem Mielochem. Niedawno odbyło się spotkanie inicjatorów projektu z lokalnymi mediami w celu przedstawienia sposobu, w jaki będzie funkcjonować platforma.

- Serwis będzie długoterminowym wsparciem dla przedsiębiorców oraz ułatwieniem dla mieszkańców. Wdrażanie serwisu podzielone zostało na dwa etapy: budowanie bazy gastronomicznej, a następnie promowanie witryny wśród mieszkańców. Wszystkich restauratorów świadczących usługi gastronomiczne z dowozem lub na wynos, zachęcamy do darmowego rejestrowania się w bazie na stronie www.srodanawynos.pl.  To narzędzie, dzięki któremu będą mieli możliwość oferowania swoich potraw online – informują inicjatorzy.

Projekt z przyszłością

Istotne jest to, że funkcjonowanie platformy nie ma zakończyć się wraz z ustąpieniem pandemii koronawirusa. Być może w przyszłości strona działać będzie jak dobrze znane Pyszne.pl. Jednak na ten moment będzie spisem wszystkim restauracji z najważniejszymi informacjami i odnośnikami do bezpośrednich stron lokali. Poseł Andrzej Grzyb nie wyklucza również utworzenia w przyszłości aplikacji na telefon, która byłaby najwygodniejszym rozwiązaniem dla użytkowników platformy srodanawynos.pl. 

- Zakładam, że strona będzie dobrze funkcjonować i będziemy rozszerzać tę inicjatywę na inne miejscowości czy nawet gminy naszego powiatu – mówił podczas konferencji burmistrz Piotr Mieloch.

Tego samego zdania był starosta Ernest Iwańczuk.

- Mam nadzieję, że to się szybko rozrośnie na powiat, dotarcie z posiłkiem kilka kilometrów to nie jest problem – wyjaśniał.

Od kiedy strona ruszy?

Korzystać ze strony można już teraz, gdyż pierwsze zarejestrowane punkty już się na niej znajdują. Jednak na zwiększenie bazy trzeba jeszcze poczekać.

- Jesteśmy teraz na etapie zbierania informacji od średzkiej gastronomii, by następnie umieścić je na stronie. Nie da się podać daty, kiedy ten proces zostanie zakończony, bo ilość dodawanych restauracji nie zależy tylko od nas, ale także od restauracji, jak szybką podadzą informacje – wyjaśniał Piotr Mieloch.

- To może potrwać kilka dni, tydzień lub dwa – dodał poseł Andrzej Grzyb.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?