Środa: Hubert przejdzie operację w Stanach Zjednoczonych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Hubert pilnie potrzebuje pomocy ludzi dobrej woli. O jego życie walczy już nie tylko rodzina, ale także Fundacja Siepomaga, Fundacja PomaGosie, średzianie oraz wiele innych osób, w tym również celebryci. Nadzieję daje tylko kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych.

Co zwykle robią czternastolatkowie? Grają w piłkę, spędzają wolny czas z przyjaciółmi, oglądają filmy, czytają książki… możliwości jest wiele. Niestety nie każdemu dane jest korzystać z życia w ten sposób. Niekiedy beztroskie młodzieńcze lata mogą stać się koszmarem. I to tylko przez jednego guza! Hubert był zdrowym, szczęśliwym chłopcem. Nie sprawiał kłopotów, dobrze się uczył. Jednak pewnego dnia życie jego i jego najbliższych legło w gruzach.

Ponad rok temu Hubert Mierzwa ze Środy Wielkopolskiej trafił do szpitala z bólami kręgosłupa. Badania pokazały, że w rdzeniu kręgowym ukrywa się guz. Operacja jego usunięcia zakończyła się sukcesem. Przynajmniej tak wówczas uważano. Badania histopatologiczne wyciętego guza wykazały, że nie był on złośliwy. Hubert przez 10 miesięcy regularnie przechodził badania kontrolne. Nic nie wskazywało na to, że wkrótce choroba uderzy z ogromną siłą.

Pod koniec lutego chłopak ponownie trafił na oddział neurochirurgiczny. Już wtedy było wiadomo, że dzieje się coś złego. Kolejne dni to nerwowe wyczekiwanie na diagnozę lekarską. Ta uderzyła w Huberta i jego rodzinę niczym grom z jasnego nieba. Guz odrósł! Ale nie był to zwykły guz. Okazało się, że diagnoza sprzed roku była błędna. W organizmie Huberta przez wiele miesięcy rozwijał się nowotwór złośliwy. Najgorszy z możliwych – Gwiaździak Włosowatokomórkowy, III stopień złośliwości. Hubert strasznie cierpi, a nawet najsilniejsze leki i przebyta chemioterapia nie uśmierzają tego bólu.

Pojawiła się nadzieja! Leczenia chłopca podjął się Profesor z Columbus w USA. Metody i środki stosowane w amerykańskiej klinice dają Hubertowi szanse na przeżycie. Udało się zebrać ponad 500 tys. zł. W środę 29 lipca Hubert razem z najbliższymi wyleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie przejdzie operację.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę
Koronawirus: Stan na dzień 25 września - podsumowanie tygodnia