Środa: Powrót poczty na Poselską?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnich tygodniach na forach dyskusyjnych trwa dyskusja na temat funkcjonowania średzkiej poczty. Nie jest wykluczone, że w tym roku sytuacja ulegnie poprawie.

Mieszkańcy, którzy skontaktowali się z naszą redakcją, zwracali uwagę na utrudnienia związane z brakiem placówki pocztowej na Osiedlu Jagiellońskim. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku doszło tam do pożaru i od tego czasu nie doszło tam do remontu. Okazuje się jednak, że ta sytuacja w najbliższych miesiącach może ulec zmianie. - Poczta Polska zamierza odtworzyć filię placówki pocztowej w nowej, zmodernizowanej wizualizacji. Dołożymy starań, by zakończyć wszystkie prace – czytamy w informacji przesłanej przez Biuro Prasowe Poczty Polskiej.

Jak już informowaliśmy w poprzednim numerze, średzianie mają wiele zastrzeżeń dotyczących zarówno funkcjonowania głównej siedziby poczty przy ul. Dąbrowskiego, jak i pracy niektórych listonoszy. Nie raz obrywa się też kurierom, którzy nie są jednak związani z Pocztą Polską, tylko z prywatnymi firmami. Jak zapewniają nas przedstawiciele biura prasowego, sytuacja w Środzie jest na bieżąco monitorowana i nie ma sygnałów o żadnych nieprawidłowościach. - Uruchomiliśmy z końcem października 2019 r. dodatkową placówkę. Jest to agencja pocztowa na osiedlu Prymasa Wyszyńskiego. Wspólnie z agencją pocztową, przy ul. Kórnickiej realizowana jest kompleksowa obsługę mieszkańców Środy – czytamy w dalszej części przesłanego komunikatu.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę