Winna Góra: Strażacy gasili pożar w kotłowni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 8 lutego o 3:40 wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w budynku w Winnej Górze.

Działania straży pożarnej polegały na ewakuacji trzech osób z pierwszego piętra budynku przy pomocy drabiny przystawnej. Pozostali mieszkańcy opuścili budynek przed przyjazdem zastępów. - Jednocześnie od frontu budynku podano dwa prądy gaśnicze w natarciu na źródło ognia i ustawiono agregat oddymiający. Następnie strażacy w sprzęcie ochrony układu oddechowego przeszukali dokładnie mieszkania oraz otwarli okna w budynku - informuje asp. Gracjan Botta z Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Środzie.

Po ugaszeniu pożaru usunięto pozostałości nadpalonych materiałów z piwnicy oraz sprawdzono dokładnie wszystkie pomieszczenia sprzętem pomiarowym. Po tych działaniach strażacy nie stwierdzili żadnego zagrożenia. W działaniach, które trwały ponad trzy godziny udział brały trzy zastępy z JRG Środa, OSP Brodowo, OSP Koszuty, OSP Mączniki oraz policja.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.
Policja udaremniła nietrzeźwym kierowcom dalszą jazdę