Bank Pekao

Postawienie tego znaku Czytelniczka uważa za skutek nieprzemyślanej decyzji. Uważa, że teraz może częściej dochodzić do niebezpiecznych sytuacji w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3.

W powiecie średzkim mamy aż dwie miejscowości o nazwie Chocicza. Ta większa mieści się w gminie Nowe Miasto, a mniejsza w gminie Środa. Z tej drugiej właśnie wywodzą się waleczni bracia Płonczyńscy.

Na niemieckiej autostradzie w piątek 26 lutego doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł kierowca samochodu dostawczego, mieszkaniec naszego powiatu. Osierocił on trójkę dzieci. Najbliżsi zorganizowali zbiórkę, aby pomóc rodzinie w tych trudnych chwilach.

Od 15 marca zostaną przywrócone niektóre połączenia kolejowe realizowane na zlecenie województwa wielkopolskiego przez Koleje Wielkopolskie PolRegio.

Od 2002 roku organizowany jest największy Przegląd Teatrów Dziecięcych. Wyjątkiem jest rok ubiegły, kiedy to ze względu na pandemię konkurs się nie odbył. W tym roku przybierze on inną formę. Transmisja będzie dostępna w Internecie.

Kariera czy rodzicielstwo? Pogoń za marzeniami czy twarde stąpanie po ziemi? Z czego należy zrezygnować, a co wybrać? A gdyby tak wszystko połączyć? - Nie! To niemożliwe – powiedziałoby wielu. A jednak – da się! Idealnym przykładem jest średzianka – Ewa Ruszkiewicz, która od kilkunastu lat spełnia się w roli dziennikarki Super Expressu, matki 3 synów, żony – a od niedawna również autorki bajek! W rozmowie z Jędrzejem Józefowiczem opowiada o bajkowych początkach, organizacji tygodnia, godzeniu obowiązków i przełamywaniu kobiecych barier.

Martyna Zimmer jest finalistką konkursu Miss Polski 2020. Martyna ma 20 lat i pochodzi z Jezior Wielkich. Obecnie studiuje pedagogikę, a także pracuje w przedszkolu. Pasjonuje się sportem oraz kinem. Rozmawia z Tomaszem Sroką, m.in. o tym, czego uczy konkurs Miss.

Średzianka Kinga Tyszkiewicz na co dzień reprezentuje barwy klubu kolarskiego MKS Środa. 15-letnia zawodniczka mimo młodego wieku, może pochwalić się wieloma osiągnięciami rangi ogólnopolskiej. Kinga nie spoczywa na laurach, a jej aspiracje sięgają jeszcze wyżej. O nich i nie tylko opowiada w rozmowie z Jędrzejem Józefowiczem.

Praca sołtysa wymaga zaangażowania oraz czasu, który trzeba poświęcić na problemy lokalnej społeczności. Pani Joanna Nowak, sołtys Giecza rozmawia z Tomaszem Sroką o swojej pracy, a także wyzwaniach jakie ona za sobą niesie.

- W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella z grupy O:9 w 4 z 5 próbek produktu mięso mielone z fileta kurczaka.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Osierocił trójkę dzieci
„Najważniejsze, to po prostu polubić siebie i życie”
Za kilka lat chce przygotowywać się do igrzysk
Przeznaczeniem Dominiki jest mundur?
Pięć lat od śmierci infułata Aleksandra Raweckiego