- Dystans i na wodę! Co robimy jesienią? Nie odpuszczamy – mówi Patryk Różański z Akademii Żeglarstwa w Środzie. Pomimo pandemii koronawirusa średzcy żeglarze nie marnują czasu i z zachowaniem wszelkich wytycznych nieprzerwanie trenują.

- Od marca działamy w Akademii wg wszelkich wytycznych mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa naszym podopiecznym. Przy obecnych zaostrzeniach sytuacji w kraju nasza działalność znajduje nadal pewną swobodę, działamy więc nieustannie na rzecz dzieci i młodzieży. Obecnie średzki klub żeglarski Akademia Żeglarstwa trenuje dzieci z gminy Środa, powiatu średzkiego oraz spoza, obejmując swoimi działaniami już środkową Wielkopolskę – wyjaśnia Patryk Różański.

Trener podkreśla jak ważny zarówno dla niego, jak i wszystkich żeglarzy jest odpowiedni dystans, noszenie maseczek oraz dezynfekcja. Kiedy na początku pandemii kraj był całkowicie zamknięty akademia się nie poddała, płynnie przeszła w tryb online.

- Z dnia na dzień stworzyliśmy szereg narzędzi do komunikowania się z naszymi uczniami. Powstały nowe mechanizmy nauczania żeglarstwa sportowego – mówi Różański. Za sprawą trenera sala wykładowa zamieniła się w studio do transmitowania wykładów, analiz oraz prowadzenia warsztatów.

- Pomimo pandemii odnotowaliśmy bardzo duże zainteresowanie żeglarstwem oraz naszą działalnością. Nowi uczniowie obecnie są już wyszkoleni na bardzo dobrym poziomie i rozpoczęli przygotowanie do zawodów sportowych. Gdy rozpoczął się rok szkolny kontynuowaliśmy treningi na wodzie oraz wznowiliśmy zajęcia z teorii w sali wykładowej. Ze względu na znaczne pogorszenie się sytuacji w kraju w październiku ponownie przeszliśmy w tryb online z zajęciami z teorii. Pomimo licznych obostrzeń i zwiększenia ograniczeń działalności w różnych branżach i przestrzeniach na ten moment sport jako tako funkcjonuje – mówi trener Akademii Żeglarstwa.

Obecna sytuacja nie jest dla nikogo łatwa, mimo to Akademia stara się dbać o aktywność fizyczną i rozwój swoich zawodników, nie zapominając o zagrożeniu związanym z koronawirusem. Pogodzenie tego wszystkiego jest sporym wyzwaniem logistycznym, ale także finansowym. Poprzez stronę akademia.zeglarstwa.pl/dotacja/ można wesprzeć działania żeglarzy.

- Widzimy sens w tym co robimy, a dobro naszych podopiecznych jest dla nas priorytetem. Sport, a w naszym przypadku żeglarstwo jest dobrem, które podajemy dalej. Widzimy jaki pozytywny wpływ mają nasze zajęcia na młodych ludzi. Rozwijają pasję, utrzymują kontakt z rówieśnikami oraz doświadczają nowych rzeczy – mówi Patryk Różański.

Na każdym treningu akademia notuje wysoką frekwencję. Zawodnicy podczas treningów i zawodów dają z siebie wszystko i żadna minuta podczas zajęć nie jest zmarnowana.

W październiku ktoś zgubił pieniądze. To nie ulega wątpliwość, ponieważ Starostwo Powiatowe w Środzie szuka ich właściciela.

Czy każdy samochód może być holowany? Jaka jest dozwolona maksymalna prędkość podczas holowania auta? Czy można holować auto z niesprawnym układem hamulcowym? Jeśli w Twojej głowie również kłębi się tysiąc pytań, to koniecznie przeczytaj ten artykuł…

Nie jest wykluczone, że odpady z terenu gminy będą wywożone w innych terminach niż wcześniej zaplanowane. Sytuacja jest bezpośrednio związana ze skutki trwającej pandemii koronawirusa.

Ochotnicza Straż Pożarna w Zaniemyślu traktowane jest jak przysłowiowe „piąte koło u wozu”? Tak twierdzą druhowie tej jednostki, którzy wysłali pismo do urzędu i gminnych radnych.

Gminna droga prowadząca między Śnieciskami i Płaczkami w tym roku znacznie zmieniła swoje oblicze.

Ostatnie miesiące przyniosły wiele ekologicznych postaw. Było już sprzątanie śmieci w Łęknie i pobliskim Lubonieczku. Teraz przyszedł czas na sadzenie drzew przy jednej z głównych ulic.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaniemyślu wzbogaciła się nowy sprzęt. Jego zakup był możliwy dzięki znacznemu dofinansowaniu z dwóch różnych źródeł.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Co słychać w Akademii Żeglarstwa?
Koronawirus: Premier ogłosił zmiany
Spokojnie, to nie jest awaria
Czy powiat jest gotowy na zimę?
W Dworze w Koszutach nagrano teledysk