Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ogólnopolski projekt „Lekcje z ZUS” realizowany jest pod patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji Narodowej. Założeniem projektu jest zapoznanie uczniów z ideą ubezpieczeń społecznych.

Projekt zakłada przekazanie młodzieży informacji na temat ubezpieczeń społecznych podczas czterech lekcji prowadzonych przez nauczyciela. Materiały dydaktyczne, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli, zostały przygotowane przez pracowników ZUS przy udziale metodyków. Szkoły zainteresowane projektem mogą korzystać nieodpłatnie z materiałów dostępnych w formie elektronicznej na stronie: www.zus.pl., w zakładce: Edukacja z ZUS.

Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Jej laureaci otrzymują laptopy, tablety i czytniki e-booków. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, olimpijczycy otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji na studia, a nawet indeksy na uczelnie.

Nauczyciele mogą zgłaszać uczniów do udziału w projekcie do 15 listopada 2019 r. Wszystkie osoby zainteresowane „Lekcjami z ZUS” prosimy o kontakt na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ