Środa: Bawili się na językowych półkoloniach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W minionym tygodniu mali średzianie mieli okazję by poznać osoby z różnych stron świata, a przy tym praktykować język angielski.

W czwartek w ramach warsztatów językowych zorganizowanych przez Gryfindoor Centrum Językowe z Zaniemyśla gościem była Hongting Xu, która wtajemniczyła uczestników w kulturę i obyczaje swojego krahu. Z prezentacji dzieci dowiedziały się m.in. jak Chińczycy obchodzą Nowy Rok: co jedzą, jak się ubierają, dlaczego kolor czerwony jest tam tak popularny i czego nie wypada podarować w prezencie. Ponadto była okazja do poznania starej legendy o przyjaźni i historii chińskich wynalazków, a także do obejrzenia zabawny film z udziałem przesłodkich pand.

Hongting nauczyła dzieci posługiwać się pałeczkami. Co ciekawe, zabawa nimi podczas jedzenia jest wręcz zabroniona, a dzieci mogą zacząć jeść dopiero gdy pierwszy kęs zrobi starszyzna, czyli dziadkowie lub rodzice. Uczestnicy poznali też dość skomplikowany sposób liczenia po chińsku - na jednej ręce. Wspólnie zaśpiewali też piosenkę, którą zna każde dziecko w Chinach, a na koniec, pod czujnym okiem Hongting, każdy miał okazję napisać swoje imię, oczywiście po chińsku.
 
Oprócz Hongting w ramach warsztatów doszło też do wizyt Mobi z Zimbabwe, z którą dzieci grały na autentycznych afrykańskich instrumentach, Amandy z Brazylii, z którą uczestniczyli grali w piłkę nożną i Walter, który pokazał, jak wiele wspólnego mają dzieci polskie i niemieckie. Ostatni dzień warsztatów zakończył pojedynek drużyn Pinokia i Asterixa, czyli pojedynek Włochy vs/ Francja i uroczysty obiad na zakończenie – pizza w Cafe Tosca.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ