Międzynarodowe spotkanie w „Kegliku”

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Keglik” od 24 do 27 lutego była gospodarzem kolejnego, międzynarodowego spotkania w ramach projektu SWIS- Introducing Scientific Work into School. An innovative pedagogical approach, który realizowany jest już drugi rok.

Przypomnijmy, że z programu Erasmus+ na ten cel szkoła pozyskała 24 645 euro. Projekt wspólnie realizują cztery szkoły europejskie. Oprócz "Keglika" są to szkoły z: Hiszpanii (Sevilla), Rumunii (Bukareszt) oraz Litwy (Utena), a opiekunem naukowym jest Wydział Chemiczny Uniwersytetu w Sewilli. Celem projektu jest zwiększenie europejskości placówek oraz rozwój nowych metod oraz innowacyjnych strategii nauczania w dziedzinie przedmiotów ścisłych. Projekt promuje wspólne wartości europejskie, przyczynia się do integracji społecznej oraz poprawia zrozumienie międzykulturowe. Narodowa Agencja w Hiszpanii oceniła ten projekt bardzo wysoko, o czym świadczy 8. pozycja na liście zatwierdzonych do realizacji projektów. Laboratorium w Sevilli, oficjalny partner projektu, a także jego siła napędowa, umożliwia uczniom pokazanie i prezentowanie środowiska naukowego, opracowanie konkretnych działań eksperymentalnych dla uczniów wszystkich szkół partnerskich oraz zapewnienie stałej merytorycznej opieki nauczycielom zainteresowanym wdrożeniem takich doświadczeń w swojej klasie. Z drugiej strony projekt liczy się również z poparciem i udziałem nieformalnych partnerów z: Uniwersytetu w Paryżu, Open Society School (również z Paryża). Partnerzy umożliwiają nauczycielom szkolenie dotyczące nowych strategii metodycznych związanych z badaniami naukowymi w europejskich salach lekcyjnych, dzięki czemu projekt "Keglika" współpracuje z europejskim projektem D20 (Dingo Together), ponieważ mają one równoległe cele. Podczas spotkania w Środzie omówione zostały dalsze działania związane z realizacją projektu oraz plan najbliższego spotkania projektowego, które w czerwcu tego roku odbędzie się w stolicy Rumunii – Bukareszcie. Podczas spotkania nasze miasto będzie reprezentowała grupa trzch nauczycieli oraz ośmiu uczniów "Keglika", którzy przedstawią doświadczenia chemiczne wraz z wynikami w ramach Kongresu Naukowego. Ostatnie spotkanie projektowe zaplanowano we wrześniu br. w Sevilli.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.