W ostatnim meczu sparingowym Polonia wygrała z Unią Swarzędz W ostatnim meczu sparingowym Polonia wygrała z Unią Swarzędz Polonia Środa

Piłka nożna: Udany koniec przygotowań

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnim tej zimy sparingu piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Swarzędzu z tamtejszym zespołem Unii. Dla średzian był to ostateczny sprawdzian przed meczami o stawkę.

Od początku mecz toczony był w szybkim tempie, a oba zespoły na zmianę atakowały bramkę rywali. Jedną z najlepszych okazji do zdobycia bramki w pierwszych dwóch kwadransach gry miała Unia Swarzędz. Samotny rajd Igora Jurgi w 25. minucie zakończył się niecelnym strzałem. Cztery minuty później Polonia objęła prowadzenie. Piłkę w środku pola wywalczył zawodnik testowany i idealnym podaniem podaniem obsłużył Krzysztofa Kaźmierczaka. Zawodnik Polonii wykorzystał swoją szybkość i po indywidualnym rajdzie pokonał bramkarza rywali. Dosłownie chwilę później powinno być już 0:2. Idealnej okazji nie wykorzystał Jakub Wilk. W 34 minucie Unia doprowadziła do wyrównania. Wtedy to podanie Igora Jurgi pewnie wykorzystał jeden z zawodników ze Swarzędza. Do końca pierwszej części meczu wynik nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę Polonia wyszła z dwoma zmianami. W bramce pojawił się Miłosz Garstkiewicz, a w środku pomocy Kacper Robaczyński. W pierwszym kwadransie drugiej części z bardzo dobrej strony w naszym zespole pokazał się Garstkiewicz, który pewnie obronił dwa groźne strzały rywali. W 70. minucie dwójkowa akcja Robaczyński – Draszczyk zakończyła się strzałem tego pierwszego sprzed pola karnego, po którym piłka wpadła do bramki rywal. Polonia znów objęła prowadzenie w tym meczu. W 87. minucie średzianie przeprowadzili kolejną świetną akcję. Z lewej strony boiska piłkę dośrodkował Luis Henriquez. Na piątym metrze zgrał ją Jacek Chraplak, a do bramki z bliska głową skierował Mikołaj Łoniewski. Chwilę później sędzia zakończył mecz.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak (46` Garstkiewicz) – Henriquez, Borucki, Wujec, Kozłowski (87` Zawodnik testowany 3), Zgarda (12` Kaźmierczak (88` Włodarczak)), Zawodnik testowany 1 (46` Robaczyński), Wilk (87` Madaj), Ceglewski (50` Chraplak), Draszczyk (74` Łoniewski), Kujawa (85` Zawodnik testowany 2)

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ