To był udany weekend dla średzkich zapaśników To był udany weekend dla średzkich zapaśników ULKS Tęcza Środa

Zapasy: Drużynowe zwycięstwo w Krotoszynie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 15 lutego w Krotoszynie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego Młodzików i Dzieci w zapasach w stylu wolnym, w zapasach kobiet i mini zapasach.

W gronie ponad 100 zawodników, startowało 18 zapaśniczek i zapaśników średzkiej Tęczy, którzy na turniej udali się pod opieką trenerów: Sandry Bartkowiak, Krzysztofa Kaźmierowskiego i Krzysztofa Krotofila. Był to bardzo udany turniej, bowiem po raz pierwszy w 34-letniej historii naszego klubu młodzi zapaśnicy ze Środy wygrali drużynowo na hali Ceramika Krotoszyn.

W mini zapasach dziewczynek (roczniki 2009-2012) pierwsze miejsce wywalczyła po trzech zwycięskich walkach Alicja Jurga, startująca w kategorii wagowej 32 kg. Drugie miejsce w tej samej kategorii wagowej zajęła Oliwia Kaźmierowska, która zwyciężyła z rywalkami z Gniezna i Krotoszyna i uległa tylko swojej koleżance klubowej. Pierwsze miejsce zajęła również Paulina Mrugas walcząca w kategorii wagowej 40 kg.

W mini zapasach chłopców w kategorii wagowej 34 kg drugie miejsce zajął Szymon Mrugas, pokonując rywali z Krotoszyna i Plewisk i ulegając tylko rywalowi z Poznania. W kategorii wagowej 36 kg drugie miejsce zajął Aleksander Olesiński, natomiast w kat. wag. 45 kg drugie miejsce zajął również Maksymilian Głowacki.

Wśród młodzików (roczniki 2006-2008) w kategorii wagowej 48 kg pierwsze miejsce zajął Antoni Stanicki, pokonując kolejno rywali z Krotoszyna, Plewisk, Poznania i swojego kolegę klubowego Wiktora Dzielinskiego, który zajął natomiast 5 miejsce. Pierwsze miejsce wśród młodziczek zajęła: Maja Piasecka (54 kg), a wśród młodzików Piotr Zaworski startujący w kat. wagowej 85 kg i Szymon Tomaszewski (100 kg).

Drugie miejsca zajęli natomiast: Rafał Grzelak (35 kg), Jan Małecki (62 kg). Brązowe medale wywalczyli: Jagoda Piotrowicz (39 kg), Jakub Mrugas (38 kg), Franciszek Deska (57 kg). Piąte miejsca zajęli: Tymoteusz Ożga (35 kg), Szymon Domański (38 kg), jednak biorąc pod uwagę fakt, że stawiają dopiero pierwsze kroki w młodzikach, to wynik w ich przypadku nie był sprawą najważniejszą. Jak wspominają trenerzy, najważniejsza jest nauka, doświadczenie i wyciągnięcie odpowiednich wniosków z doznanych porażek, które mają niedługo zaowocować.

Szkoleniowcy średzkich zapaśników mogą oczywiście zaliczyć te zawody do udany i pozytywnie spoglądać w przyszłość. - Niewątpliwy drużynowy sukces średzkich młodych zapaśników w Krotoszynie jest dowodem na to, że system szkolenia, pomimo różnych perypetii związanych z wynajmowaniem hali, funkcjonuje na świetnym poziomie. Przeprowadzona niecałe dwa lata temu przez obecny sztab szkoleniowy modyfikacja systemu szkoleniowego sprawiła, iż nasi zawodnicy odnoszą ogromne sukcesy sportowe w każdej kategorii wiekowej – w dzieciach, młodzikach, kadetach, juniorach, młodzieżowcach czy w seniorach (medale z Mistrzostw Europy czy Mistrzostw Polski i Pucharów Polski, nie wspominając już o medalach z Mistrzostw Wielkopolski są na to świetnym dowodem – komentują trenerzy ULKS Tęcza Środa.