Zapasy: Świetny wynik Zofii Polowczyk

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 31 stycznia do 1 lutego w Austrii odbywał się międzynarodowy turniej zapaśniczy. Środa Wielkopolska może być dumna z Zosi Polowczyk.

Na przełomie stycznia i lutego w austriackim Wolfurcie odbył się międzynarodowy turniej zapaśniczy Flatz Austria Open 2020. Juniorka z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Tęcza Środa Wielkopolska, Zofia Polowczyk w swojej kategorii wagowej 65 kg wywalczyła 4 miejsce. I choć tak mało zabrakło do podium, to i tak gratulujemy świetnego wyniku i życzymy sukcesów. W klasyfikacji drużynowej Polska zdobyła złoty medal. Nie można pominąć faktu, że Zofia Polowczyk w swojej kategorii wagowej wypadła najlepiej spośród wszystkich Polek w niej startujących.

Dowiedzieliśmy się, że już dzisiaj Zosia, wraz z kadrą Polski seniorek, wyjeżdża na zgrupowanie do COS w Zakopanem. Na matach KS Sobieski Poznań z kadrą Polski juniorek młodszych w treningach z ULKS Tęcza będą brały udział Oliwia Paczkowska i Michalina Ignaszak.