Kolarstwo: Rywalizowali w Toruniu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zawodnicy MKS Środa wystartowali w ósmej serii Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. W ramach tych zawodów kolarze walczyli o Puchar Prezydenta Torunia oraz nagrodę „ Nestle Fitness Tour de Toruń”.

Start i meta zawodów położona na płycie Toruń-Arena zgromadziła dużą ilość kibiców. A cala runda poza stadionem wynosiła 2600 m. Wszyscy najlepsi zawodnicy z całego kraju stanęli na starcie. Było to ponad 250 zawodników. Dobrze na toruńskiej ziemi zaprezentowali się zawodnicy średzkiego MKS. Zdobyli oni kolejne punkty do klasyfikacji generalnej, która jest częścią Ogólnokrajowego Pucharu Polski.

W kategorii młodzik na 6 km dystansie, tuż za podium na czwartym miejscu stanęła Kinga Tyszkiewicz. W kategorii orlików w godzinnej rywalizacji Max Mendeleew wywalczył 8 lokatę. Po wyścigu średzcy zawodnicy odwiedzili jeden z najlepszych Polskich klubów kolarskich „Nestle Pacifik Toruń”, który był organizatorem zawodów. Zapoznali się z warunkami do szkolenia zawodników. Z tego klubu wywodzą się mistrzowie i medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzowie Świata i Europy oraz wielokrotne Mistrzowie Polski.

Dodajmy, że był to kolejny start kolarzy MKS w tym roku. Podczas Mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim w kategorii młodziczek Kinga Tyszkiewicz wywalczyła wysoką czwartą lokatę, a Estera Pieczonka finiszowała 13. Z kolei w kategorii orlików w godzinnej rywalizacji Maks Mendeleew wywalczył 16. lokatę. W klasyfikacji drużynowej zawodnicy MKS Środa podczas tamtych zawodów zajęli 9. miejsce.