Lekkoatletyka: Kobierski z wyróżnieniem

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trener Andrzej Kobierski z Orkanu Środa został nagrodzony przez Marka Woźniaka, marszałka województwa wielkopolskiego. Był jednym z trzech wyróżnionych trenerów w 2019 roku!

Szkoleniowiec Orkana został wyróżniony za wybitne osiągnięcia w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym w sporcie młodzieżowym. To właśnie jego podopiecznym jest Wojciech Marok, który w zakończonym już roku zdobył wicemistrzostwo U20 w szwedzkim Boras w pchnięciu kulą i dwa srebrne medale w mistrzostwach Polski U20 (pchnięcie kulą i rzut dyskiem).

O sukcesie Wojciecha Maroka pisaliśmy w lipcowym wydaniu „Głosu Powiatu Średzkiego”. Trener Andrzej Kobierski nie był z nim razem w Szwecji, a o wyniku dowiedział się dopiero kilka godzin po konkursie. Wszystko przez… źle odłożoną słuchawkę telefonu. Z relacji zięcia uzyskał informacje o przebiegu rywalizacji i wyniku swojego podopiecznego. Jak wspominał nam wówczas, nie widział rzutu, który dał medal wychowankowi Orkana. Ale jak wspomniał, doskonale go sobie wyobraził.

Na medal swojego podopiecznego w Mistrzostwach Europy czekał 44 lata. - Jednym zabrakło samozaparcia, a innym przeszkadzało lenistwo. Wojtkowi absolutnie nic nie przeszkadza. Jak jest potrzeba, to przyjdzie na trening nawet w niedzielę. Dwie ostatnie niedziele przed wyjazdem do Szwecji spędził właśnie na treningach – mówił trener Orkanu.

Rezultat Wojciecha Maroka jest efektem jego solidnej pracy na treningach od sześciu lat. – Poza warunkami fizycznymi początkowo niczym się nie wyróżniał. W sporcie warunki fizyczne to jest jedna rzecz, natomiast największym talentem jest przede wszystkim talent do pracy. Wojtek nie raz próbuje szarżować na treningach. I wtedy kończymy. Trzeba go momentami hamować. Cała filozofia polega na tym, żeby nie miał kontuzji – wspominał Kobierski w lipcu 2019 r.

Andrzej Kobierski otrzymał od marszałka województwa wielkopolskiego finansową nagrodę w wysokości 4 tys. zł. Warto też wspomnieć, że drugie miejsce wśród najlepszych gmin w Systemie Sportu Młodzieżowego zajęła Środa. Wyżej było tylko Tarnowo Podgórne.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.