Inne sporty: Błyskawicznie układali kostki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zawody z ogólnopolskiej serii Cubers Eve rozegrano w ostatnią sobotę 21 grudnia w średzkim Zespole Szkół Rolniczych. Nie zabrakło rekordów życiowych, a nawet tych ogólnopolskich.

Zawody Cubers Eve to nic innego jak rywalizacja w układaniu popularnej Kostki Rubika. Dodajmy, że prawidłowa technika pozwala na złożenie jej w ten sposób, aby na każdej ścianie wszystkie kwadraty posiadały jeden kolor. Klasyczna kostka składa z 26 sześcianów i przegubu, który jest umieszczony w środku. Podczas zawodów w Środzie rywalizowało w różnych konkurencjach.

Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Tymon Kolasiński, który podczas zawodów osiągnął dwa rekordy Polski. Pierwszy z nich dotyczył średniej trzech ułożeń kostki 7 x 7 x 7. Czasy w kolejnych próbach wynosiły odpowiednio 2:09.42, 2:14.51 i 2:09.91. Dało to średnią 2:11.29. Ponadto jeden z czołowych polskich zawodników uzyskał również nowy rekord w układaniu kostki 4 x 4 x 4. W swojej ostatniej próbie ułożył kostkę w czasie 20.84. I to właśnie był ten rekordowy wynik.

Rywalizację do udanych może zaliczyć też najlepszy średzianin, czyli Jakub Grynia. Podczas zawodów w Środzie pobił on kilka rekordów życiowych. W układaniu kostki 3 x 3 x 3 wykręcił czas 12.63, z kolei przy złożeniu kostki 2 x 2 x 2 uzyskał nową rekordową średnią pięciu ułożeń, która wyniosła 6.39. Kolejne dwa rekordowe wyniki zawodnik ze Środy osiągnął przy układaniu kostki 3 x 3 x 3 przy użyciu tylko stóp. Najlepszy uzyskany czas wyniósł 1:16.17, z kolei średnia pięciu ułożeń to 1:25.25.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ