Karate: Akademicki medal zdobyty na koniec roku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bardzo mocnym akcentem w sporcie akademickim zakończyła rok zawodniczka i trenerka Średzkiego Klubu Karate Shotokan MIKASA Daria Węcławiak.

W niedzielę 15 grudnia rozegrano w Swarzędzu Akademicki Puchar Polski w Karate Olimpijskim, drugą co do ważności imprezę sportu akademickiego w tej dyscyplinie. Świetny wynik w kata indywidualnym kobiet zdobyła reprezentująca tam AZS UAM Poznań studentka IV roku filologii niderlandzkiej Daria Węcławiak. Podobnie, jak przed rokiem podczas Akademickiego Pucharu Polski rozegranego wówczas w Zalasewie, Daria zdobyła brązowy medal.

Na miejscu przez cały czas wspierał ją kierujący akademicką sekcją karate na UAM sensei Szymon Gogola, któremu jak podkreśla sama zawodniczka, zawdzięcza w ostatnich latach wiele sukcesów i inspiracji do pracy. Sukces Darii w akademickim pucharze jest jej ostatnim akcentem startowym bardzo udanego, bogatego w trofea i tytuły, zarówno na niwie akademickiej jak i klubowej, roku 2019.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ