Kolarstwo: Zwycięstwo w Pucharze

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zawodnicy MKS Środa rozpoczęli rywalizacje w ogólnokrajowym Pucharze Polski w kolarstwie przełajowym. Składa się on z dziewięciu edycji oraz finału.

Po pierwszej edycji Pucharu w Białymstoku najlepszy wynik z naszych zawodników uzyskał Max Mendeleew, który w kategorii orlik zajął 10. miejsce. Następny start zawodników czekał na Śląsku w miejscowości Włodowice. Tam jednocześnie zawodnicy rywalizowali w Mistrzostwach Śląska. Na bardzo wymagającej trasie dobre wyniki uzyskały średzkie zawodniczki. W kategorii młodziczek Kinga Tyszkiewicz wywalczyła 5. lokatę, a Estera Pieczonka była 14. Z kolei w kategorii orlik Max zanotował siódmy wynik.

Następnego dnia zawodników czekał start w Strzelcach Krajeńskich. W tej miejscowości 180 zawodników z polskich i czeskich klubów rywalizowało w trzeciej edycji Pucharu Polski. Dobre wyniki uzyskali zawodnicy MKS. Od pierwszej rundy Kinga objęła prowadzenie i zwyciężyła w tej rywalizacji. Estera zajęła 12. miejsce, a w kategorii orlik Max wywalczył 6. lokatę.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.